192.168.1.2

192.168.1.2

192.168.1.2; Airties, Asus, Huawei, Tilgin gibi markaların modem arayüzüne giriş yapılması için belirlediği IP adresidir. Bu adresi kullanarak modemin internet bağlantı ayarları, kablosuz ağ (Wi-Fi) ayarları ve diğer tüm ayarları yapılabilmektedir. 192.168.l.2 giriş için yapılması gereken işlemler 192.168.1.1 modem giriş işlemleri ile aynıdır. Modem arayüzüne giriş yapmak için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz.

192.168.1.2 Giriş

  1. Kullandığınız internet tarayıcısında (Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi) adres çubuğuna 192.168.1.2 yazın ve enter tuşuna basın. Tarayıcınız size 192.168.l.2 adresini öneriler arasında sunsa da buna aldırış etmeyin. Bu adres doğru değildir, çünkü IP adreslerinde harf kullanılmaz. Bu şekilde bir öneriyle karşılaşmanızın sebebi insanların IP adresini yanlış yazmaları sebebiyle arama motorlarının bunu önerilerde göstermesidir. Eğer yanlış yaptığınızı düşünüyorsanız buraya tıklayın.
  2. IP adresini doğru bir şekilde girmişseniz ya da verdiğimiz linke tıklamışsanız oturum açma sayfasıyla karşılaşacaksınız. Bu aşamada eğer sayfa bulunamadı veya sayfa görüntülenemiyor gibi bir hata ekranı görüyorsanız yazının ya IP adresiniz hatalıdır ya da cihazdan kaynaklanan bir sorun vardır. Emin olmak için ilk önce modem IP adresinizin 192.168.1.2 olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  3. Giriş ekranında sizden kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanız istenecektir. Bu bilgiler modeminizle birlikte gelen kullanım kılavuzunda veya modemin altına yapıştırılan etikette yazmaktadır. Elinizde bunlar yoksa modem şifreleri sayfasından en çok kullanılan kullanıcı adı ve şifreleri bulabilirsiniz.
  4. Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Burada yapacağınız değişikliklerde dikkatli olmanızda fayda vardır. Hatalı yaptığınız işlemler sonucunda internet bağlantınız kesilebilir. Bu yüzden herhangi bir ayarı değiştirmeden önce yedek almanız ya da mevcut ayarları bir yere kaydetmeniz hata yapmanız durumunda tekrar eski ayarlara dönmenizi kolaylaştırır.

192.168.1.2 Kullanıcı Adı ve Şifresi Nasıl Öğrenilir?

192.168.l.2 giriş için kullanıcı adı ve şifreleri modem şifreleri sayfasından öğrenebilirsiniz. Buradaki bilgilerle modem arayüzüne giriş yapamıyorsanız modeminizi resetleyerek şifrenizi fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bunun için modemin arkasındaki reset düğmesine 15 saniye iğne yardımıyla bastırmanız yeterli olacaktır. Reset sonucunda modeminiz fabrika ayarlarına döneceği için artık listedeki şifre ile giriş yapabilirsiniz.