Modem Şifreleri

Modem arayüzüne giriş yapmak için modeminizin kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler olmadan modem ile ilgili hiçbir ayarda değişiklik yapmanız mümkün değildir. Son yıllarda üretilen modemlerde kullanıcı adı ve şifreler genellikle cihazın altına veya yaına yapıştırılan etikete yazılmaktadır. Modem ile birlikte gelen kullanım kılavuzunda da bu bilgiler bulunabilmektedir. Ancak çok eski tarihli cihazlarda ve yeni alınan ve kılavuzu kaybolan cihazlarda da bu bilgilere ihtiyaç duyulabilmektedir.

Aşağıdaki listeden bulacağınız şifrelerle modeminize giremiyorsanız şifre önceden değiştirilmiş demektir. Bu durumda yapılması gereken şey modeme reset atmaktır. Modeminizi resetlemek için cihazın arkasında bulunan reset düğmesine bir iğne yardımıyla 15 saniye kadar basılı tutmanız yeterlidir. Modem yeniden başladığında tüm bilgileri fabrika ayarlarına dönecektir. Bu işlemden sonra aşağıdaki şifrelerle modem yönetim arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Modem Kullanıcı Adı ve Şifresi Nasıl Bulunur?

Aşağıdaki listede dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan modemlerin marka, model, kullanıcı adı ve şifreleri bulunmaktadır. Cihazınızın markasını seçerek sizin için gerekli olan bilgileri en kısa sürede bulabilirsiniz.